DUYURU: Lütfen gizli yanıtınızı unutmayın. Sitede gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde gizli yanıt sorulacaktır!. Please don’t forget your Secret Answer ! For the following activities that you will do in the website your answer will be necessary.
Giriş Yap
Kale Sahipleri

AnyOneStopUs Tax: 20%

< Hiç kimse > Tax: 0%

__BuTCherS__ Tax: 20%

< Hiç kimse > Tax: 0%

Server Durumu
284 / 2500
12%
ViPSrO Online Veda

 

 

Merhaba ViPSrO Online gönül dostları,

15 Ekim 2011 tarihinde Türkiye'de açılan ilk 3 serverden biri ve en uzun süre (31 Mart 2019) 8 sene açık kalan tek serveri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizimle birlikte açılan birçok server çoktan kapanmış, 1-2 tanesi de azalan oyuncu sebebiyle değişik caplarda sürekli kendini yenilemiştir..Biz ise mevcut durumu değiştirmeden serveri geliştirme yolunu tercih ettik.

Piyasanın en iddialı datalarından birine sahip olmamıza rağmen eski server olmamız sebebiyle yeni oyuncu çekme konularında çok başarılı olamadık. İlgiyi canlı tutabilmek için mevcut oyuncu taleplerini değerlendirerek sürekli kendimizi geliştirmeye çalıştık. Bu süre içerisinde de elimizde olmadan birçok sıkıntıyı da birlikte yaşadık.

8 yılın sonunda gelinen noktada bir pvp serveri canlı tutacak online player sayısını kaybettik. Buna yüksek sunucu maliyetleri de eklenince artık ekonomik ömrümüzü tamamlamış olduk ve ViPSrO hikayesinin sonuna geldik, server fişini üzülerek çektik.

Birlikte geçirdiğimiz 8 sene için bütün oyuncularımıza teşekkür ederiz.

Yeni server açıp açmama konusunda kararsızım. Bu süre içerisinde ben de yoruldum ve yıprandım. Düşündüğünüz gibi bu işten çok paralar kazanmış olsaydım bu reborn işini şimdiye kadar 2-3 defa yapmış olurdum. Benim hedefim serverin hiç kapanmaması yönündeydi ama olmadı. Bir süre dinlenmek, toparlanmak istiyorum.

Öneri ve değişik senaryo düşünceleri olanlar whatsapp hattımızdan yazabilir. İlgimi çekecek, yeni bir heyecan yaratacak önerileri değerlendirebilirim.

Hepinize verdiğiniz desteklerden dolayı tekrar teşekkür ederim. Kimseye ne 1 gold fazla verdim, ne de bir oyuncuya haksızlık ettim. Herkese eşit mesafede durmaya gayret ettim.

Hoşçakalın! Sağlıklı kalın, kendinize iyi bakın, beni unutmayın

[GM]KargameL

 

 
 
 
 
 
 
 
* 15 Günlük Unique Yarışması 50/35/25 TL Ödüllü
* Her gün TL Ödüllü Party Form Eventleri
* Her Gece TL Ödüllü ROC Eventi
* FW Pazar saat 20:00
* 2011 yılından bu yana PvP Serverlere eklenen aklınıza gelen herşey eklidir. 
* TL Yükleme için öncelikle sitemize şifrenizle giriş yaptıktan sonra Paywant linkine tıklayınız. Ödemeler otomatik olarak hesabınıza ge&cc